Archív novinek 22/23

Aktuální informace z naší školy

Vysvědčení a prázdniny

Tak je za námi poslední týden školy, který jsme si opravdu užili, jezdili jsme na in-line bruslích, hráli jsme šipkovanou, měli jsme filmový den a dokonce se naše zahrada proměnila v oceán během pirátského projektového dne. (Všechny fotky zde)

Vysvědčení je předané a prázdniny mohou začít! Přejeme všem dětem i rodičům, ať si prázdniny užijí podle svých představ. 

Děkujeme za spolupráci a budeme se těšit na tu další 4. 9. 2023. 

Poslední školní týden

Celý týden budou děti potřebovat do školy batůžek, svačinu, pití, pokrývku hlavy, oblečení dle počasí.

Pondělí 26.6. Dopravní den

 • Děti si mohou vzít do školy vlastní koloběžku (ne kolo!) + helmu. Jezdit budeme v okolí školy.

Úterý 27.6. Sportovní den a Zahradní slavnost

 • Akce na školní zahradě, vhodné oblečení a pevné obutí, dostatek pití

Zahradní slavnost začíná v 15:30 hodin (Kostýmy mají děti ve škole, přijdou tak, aby se stihly obléknout.) Předpokládaná délka vystoupení cca 45 min., jako již tradičně přivítáme pomoc s občerstvením.

Středa 28. 6. Výlet s překvapením

 • Procházka v okolí obce s úkoly, pohodlné obutí, dostatek pití.

Čtvrtek 29.6. Pirátský den

 • Akce na školní zahradě, soutěže, hry s pirátskou tématikou. Děti mohou mít na sobě kostým, pruhované tričko apod.

Pátek 30.6. Vysvědčení

 • Pokud počasí dovolí, proběhne předávání venku. Ukončení školy ihned po předání vysvědčení, školní družina bude v provozu od 6:30 do 16:00. Připravte dětem lístečky, kdy budou odcházet domů.
 • Školní jídelna odhlašuje každoročně automaticky obědy. Pokud dítě bude ve družině a na oběd půjde, musíte ho přihlásit. Případně si přihlásit i do jídlonosiče.

Lekce in-line bruslení

Ve čtvrtek 22. června se děti mohou zúčastnit lekce in-line bruslení s lektorkou.

Děti si pod jejím vedením mohou zdokonalit nebo vyzkoušet jízdu na in-line bruslích v okolí školy. Na akci vybíráme 100 Kč za dítě. Děti, které mají své brusle, helmu, chrániče, si je přinesou do školy.

Kdo nemá, může si vybavení od lektorky zapůjčit za poplatek 50 Kč. Peníze prosíme v hotovosti.

Výlet do Jičína

Ve středu 14. června jsme si vyjeli na výlet do Jičína, navštívili jsme zajímavé Regionální muzeum, Rumcajsovu ševcovnu, vylezli jsme na vyhlídku na Valdické bráně a nechyběla ani zmrzlina. Bylo to moc fajn, přesvědčte se ve fotogalerii.

Zahradní slavnost

Letošní zahradní slavnost, tradiční oslava konce školního roku, proběhne 27. června 2023 od 15:30 hodin. Předem děkujeme za přípravu občerstvení a těšíme se na setkání.

Rodičovská schůzka pro budoucí prvňáčky


Vážení rodiče, milí budoucí prvňáčci, zveme Vás na první třídní schůzku v úterý 13.6.2023 od 15:30 v ZŠ. Rodiče obdrží důležité informace k nástupu do školy. Pro děti je nachystaná poslední předškolička. 

Oslava Dne dětí

Svůj letošní svátek děti oslavily v rolích učitelů a učitelek (3 + 4 R), hraním her podle vlastního přání (1 + 2R), o velké přestávce nadšeně rozbalily nové koloběžky a osvěžily se nanuky. Bylo to prima. Fotky najdete na rajčeti.

Pozvánka na besedu

Beseda Rodiče, děti a nadání proběhne příští středu 7. června od 16:30 v Knihovně města Hradce Králové, pořádá ji Krajská síť podpory nadání NPI společně s Královéhradeckým krajem. 

Výlet a truhlářská dílna

Na úterý 13. 6. připadá další den učení venku, tentokrát si ho zpestříme truhlářským řemeslem. Za dětmi přijede truhlář, aby je seznámil se svou prací, kterou si také vyzkoušejí. V ceně akce je výrobek, který si děti odnesou domů. V tento den budou děti do školy potřebovat vhodné oblečení na učení venku dle počasí, batůžek se svačinou a penál.

Ve středu 14. 6. jedeme na výlet do Jičína. Sraz ve škole nejpozději v 7:45 hodin, s sebou vhodný batoh (ne aktovku!), svačinu a pití na celý den, pláštěnku, kapesné dle vlastního uvážení. Oběd ve školní jídelně pro tento den odhlašte nebo odeberte do jídlonosiče. Návrat ke škole je plánovaný cca 14 - 14:30 hodin.

Na zajištění těchto dvou akcí vybíráme částku 250 Kč za dítě celkem, platit můžete přes účet.

Sférické kino

Den dětí letos oslavíme 2. června, kdy k nám do školy zavítá Sférické kino.

 Na akci vybíráme 100 Kč v hotovosti.

Focení

V úterý 16. května 2023 se budeme fotit. Focení proběhne venku před školou, dejte dětem v tento den vhodné oblečení. Kdyby bylo deštivo, tak se focení přesune na jiný termín.

Půjde o klasické focení celého kolektivu školy. Fotku celé školy (rozměr 13x18 cm) počítá fotografka jako 1 ks na 1 žáka.

Dále mají děti možnost focení ve skupinkách (rozměr 10x15 cm), za těchto podmínek:

 • Minimální odběr za fotku jsou 3 ks, tj. skupinku tvoří minimálně 3 žáci a každý si odebere 1 ks fotografie.
 • Při větším počtu dětí ve skupině bude vyvolán počet fotografií podle počtu dětí.

Cena fotografií je 40 Kč/ks pro školní fotku i skupinovou.

Čarodějné dopoledne

V pátek 28. dubna se konalo čarodějné dopoledne. Den jsme začali netradičním ranním kruhem, který tentokrát proběhl na půdě a měl skvělou atmosféru. Po klání ve znalostech z nich o Harry Potterovi jsme na zahradě nachystali čarodějné disciplíny pro kamarády z mateřské školky. Jak jsme si den užili najdete na našem rajčeti a facebooku.

Triády

Ve dnech 2., 3. a 4. května 2023 proběhnou další triády tj. schůzky rodič - dítě - vyučující. Odkaz na přihlašování je zde 

Velikonoční prázdniny

Na čtvrtek 6. 4. 2023 připadají letošní velikonoční prázdniny, ve škole se sejdeme opět až v úterý 11. 4. 2023. Veselé Velikonoce!

Rozhodnutí 

o přijetí žáků k základnímu vzdělávání od školního roku 2023/2024

Ředitelka školy, jejíž činnost vykonává Základní škola Rychnovek – Zvole, příspěvková organizace, podle ustanovení § 46, §165, odst. 2 e), zák. č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), a v souladu s ustanoveními § 11 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, projednala žádosti o přijetí dětí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2023/2024 a rozhodla takto:

Děti uvedené pod registračním číslem:

Z2/2023

Z3/2023

Z4/2023

se přijímají od školního roku 2032/2024 k základnímu vzdělávání v Základní škole Rychnovek – Zvole, příspěvková organizace.

Odůvodnění:

Rodiče dítěte v souladu s ustanovením zákona č. 561/2004 Sb. přihlásili žáka k zápisu k povinné školní docházce na ZŠ Rychnovek – Zvole.

V Rychnovku 5.4. 2023

Mgr. Marie Nováková, ředitelka školy

Dubnové  focení

Dne 18. dubna 2023 bude probíhat společné focení pro zájemce z MŠ i ZŠ. (Na konci školního roku se uskuteční pouze skupinové focení, sourozenecké focení již v nabídce nebude.)

Nyní se jedná o focení v riflovém stylu dle nabídky v příloze. Oblečení a rekvizity zajistí ateliér, případně je možné mít vlastní riflové oblečení bez potisku.

Cena balíčku je 320 Kč za 6 ks fotografování a obsahuje

 • 1x portrét v rozměru 13x18 mat + 2x kopie této fotky
 • 1x foto celé postavy v rozměru 13x18 mat +2x kopie této fotky

Fotografovat bude možné jednotlivce nebo sourozence.

Rodiče, kteří mají dítě také v MŠ a mají zájem o focení sourozenců, žádáme, aby fotografie objednali přímo ve školce a nám tuto skutečnost nahlásili kvůli dřívějšímu uvolnění z výuky (v jiném čase).

Rodiče dětí ze ZŠ, kteří chtějí objednat focení jednotlivců nebo sourozenců mohou objednávat balíček fotografií dle výše uvedené nabídky zde

Divadlo v Dlouhé Praha


V pondělí 3. 4. 2023 jedeme na představení "O líně babičce" do Divadla v Dlouhé do Prahy. Odjíždíme od školy v 7 hodin ráno, příchod nejpozději v 6:45 hodin, návrat by měl být cca do 15 hodin dle dopravní situace. Prosíme dejte dětem vhodné oblečení a s sebou do batůžku svačinu a pití na celý den.

Vybíráme 350 Kč na dopravu, nejlépe na účet školy.

Nezapomeňte si pro tento den odhlásit nebo odebrat obědy ze školní jídelny.

Náhradní lyžařský kurz

V následujícím týdnu od pondělí 13. března by měl proběhnout lyžařský kurz v Sedloňově, který pořádá lyžařská škola Snowbear. Podrobné informace k organizaci výuky v příštím týdnu hledejte ve ŠkoleOnline

Zápis k pravidelné školní docházce

Ředitelka základní školy, jejíž činnost vykonává Základní škola Rychnovek – Zvole, přísp. organizace vyhlašuje zápis dětí k základnímu vzdělávání na školní rok 2023/2024.

Termín zápisu je stanoven na středu 5. dubna 2023 od 14,30 hodin v budově školy.

Povinnost zapsat své dítě k povinné školní docházce se týká zákonných zástupců dětí narozených od 1. 9. 2016 do 31. 8. 2017 i v případě, že rodiče zvažují odklad školní docházky.

Žádosti o přijetí (odklad) k základnímu vzdělávání budou podávány osobní přítomností ve škole nebo jedním z následujících způsobů:

 • do datové schránky školy (adresa: w5qnmju)
 • e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze poslat jen prostý e-mail)
 • poštou

Žádosti o přijetí k základnímu vzdělávání a o odklad povinné docházky jsou ke stažení v sekci tiskopisy a formuláře

K zápisu je třeba předložit doklad totožnosti zákonného zástupce a rodný list dítěte. 

V Rychnovku 2. března 2023 Mgr. Marie Nováková, ředitelka školy

Jarní prázdniny

Od pondělí 20. února nás čekají týdenní jarní prázdniny. Užijte si je! Ve škole se sejdeme v obvyklém čase v pondělí 27. února 2023.

Rodičovské schůzky

Ve čtvrtek 9. února 2023 proběhnou rodičovské schůzky, od 15:30 hodin pro žáky 1. a 2. ročníku, od 16:00 hodin pro starší žáky.

Pololetní prázdniny

Tak je za námi první pololetí, v úterý 31. ledna dostali děti vysvědčení, nezapomeňte, že na pátek 3. února připadají letošní pololetní prázdniny.

Masopustní průvod

Letošní masopustní průvod bude vycházet z Bunkule   16. února v 15:30 hodin. Zváni jsou všichni v tradičních i netradičních maskách. Těšíme se na Vás! 

Exkurze do Knihovny města Hradce Králové

V pondělí 30. ledna 2023 pojedeme na exkurzi do Knihovny města Hradce Králové. Sraz dětí v tento den bude nejpozději v 7:45 hod ve škole. Všem dětem v tento den stačí pouze batůžek. V něm: penál, svačinu, pití a pláštěnku. Na oběd se vrátíme zpět, 5. vyučovací hodina a odpolední vyučování proběhne dle rozvrhu. 

Na tento výlet vybíráme příspěvek na dopravu 100 Kč za dítě. Peníze uhraďte nejlépe na účet školy 115-6693500207/0100 do úterý 31. 1. 2023. Děkujeme.


Lekce bruslení

Letošní kurz bruslení proběhne podle původního plánu v těchto dnech: 

16., 19., 23., a 26. ledna a 2.února 2023

Jedná se o 5 lekcí na zimním stadionu v Jaroměři v době 9,30 - 11,00 hod. Vybíráme 370,- za žáka za celý kurz. Cena zahrnuje dopravu a nájem ledové plochy. Částku, prosím, posílejte raději na účet školy (KB 115-6693500207/0100).

Brusle, přilbu (cyklistickou, na lyže .....), pevné rukavice (nedoporučujeme pletené), prosíme, dejte dětem do zvláštního batůžku (tašky).

Děti přijdou do školy v obvyklém čase s aktovkou s učením a batůžkem (taškou) s vybavením na bruslení. Po první vyučovací hodině pojedeme na bruslit. Po návratu bude výuka pokračovat čtvrtou hodinou a dál podle rozvrhu příslušných ročníků.

Lyžařský kurz a bruslení

Od pondělí 9. 1. 2023 by měl proběhnout lyžařský kurz v Sedloňově pro přihlášené děti. Sledujte aktuální informace od nás ve škole On-line a emaily od lyžařské školy, zatím není jasné, zda se kurz uskuteční. Pokud ano, bude upraven rozvrh hodin a čas oběda (rodičům byly podrobnosti zaslány v pátek 6. 1. 2023)

V pondělí 16. 1. 2023 je plánovaná první lekce bruslení na stadionu v Jaroměři, podrobnější informace obdržíte později, došlo ke komplikacím se zajištěním dopravy. Děkujeme za pochopení.

Vánoční prázdniny

V pátek 23. prosince začínají vánoční prázdniny, které potrvají až do 2. ledna. Na děti se opět těšíme 3. ledna 2023. Užijte si svátky v klidu a pohodě. Přejeme všem našim příznivcům hodně zdraví do nového roku.

Vánoční víceboj

V pátek se v naší škole uskutečnil sportovní "Vánoční víceboj", soutěžilo se například ve skoku do dálky, ve šplhu, v hodu na cíl, konala se venkovní sněhová opičí dráha a mnoho odvážlivců se přihlásilo také do tajné disciplíny :-). Jak jsme si den užili se můžete podívat zde.

Návštěva knihovny

Ve středu 14. 12. jsme se vypravili do knihovny v Rychnovku, kde si pro nás paní Malá připravila čtení z Vánočních knížek a další povídání. Děkujeme za její čas.

První sníh

Škola konečně "zapadla sněhem", tak jsme toho ihned museli využít. Koulovačku, bobování a zdobení stromečku pro zvířátka jsme si náramně užili, fotky najdete na rajčeti.

Nové rozvrhy hodin

Od pondělí se částečně mění rozvrh hodin. Hodiny Tv byly rozděleny do 2 dnů a tím došlo k přeházení některých hodin. Konec vyučování v jednotlivých dnech se žádnému ročníku nemění. Prosím, připomeňte dětem, že je potřeba přinést cvičební úbor, který do Vánoc zůstane v sáčku v šatně.

Vánoční vystoupení

V neděli 4. prosince pro koncertě v kostele Sv. Justa bude následovat vystoupení našich dětí a rozsvícení vánočního stromu na Bunkuli.

Sraz dětí ve škole je v 16:30 hodin.

Těšíme se na setkání.

Triády

V pondělí 21. 11. a ve středu 23. 11. proběhnou první letošní triády. Na schůzku s paní učitelkou přijdou společně rodič i dítě. Zvažte termín, který se vám nejlépe hodí. Přihlašovat se můžete prostřednictvím odkazu, který vám byl zaslán na email a přes Školu on-line.

Putování se sv. Martinem

Ve čtvrtek 10. listopadu v podvečer se děti a jejich rodiče společně vypravili na stezku "Putování se sv. Martinem". Po cestě plnili úkoly, které je seznámily s legendou o životě sv. Martina, a na konci čekala na naší zahradě na každé dítko zasloužená odměna. Děkujeme všem zúčastněným.

Což takhle dát si etiketu?

Dnes 2. 11. naší školu navštívila odbornice na etiketu, aby si s námi povídala o pravidlech chování v různých situacích. Děti sehrály scénky ze života, na kterých si vysvětlily, jak se chovat nejen ve škole. Jak se nám dařilo, se můžete podívat ve fotogalerii.

Dopravní hřiště

V pondělí 24. října vyrazili žáci 3. a 4. ročníku na dopravní hřiště do Náchoda, aby si ověřili svoje znalosti dopravních značek a vyzkoušeli si různé dopravní situace ze života. Zdálo se, že den bude deštivý, ale nakonec se vydařil, podívejte se zde.

Podzimní prázdniny

Příští týden ve středu 26. a ve čtvrtek 27. října nás čekají první letošní prázdniny. Užijte si prodloužený víkend!

Dopravní hřiště

V pondělí 24. 10. jedou žáci 3. a 4. ročníku na dopravní hřiště v Náchodě.  Vybíráme 150 Kč.

Výroba jablečného moštu

Děkujeme všem rodičům za zapůjčení kuchyňských robotů a odšťavňovačů, abychom mohli zpracovat úrodu z našeho sadu. Fotky najdete na našem facebookovém profilu 

Výlet do Prahy

V pátek 30. 9. jsme navštívili v Praze Národní muzeum. Zavítali jsme na dvě expozice, které jsme si moc užili a všem je doporučujeme - Zázraky evoluce a Okna do pravěku. Některé děti se svezly poprvé metrem, takže o zážitky nebyla nouze. Fotografie najdete na rajčeti.

Posvícení

V pondělí 10. října se koná ve Zvoli posvícení. Ráno půjdeme s dětmi na mši, po ní tradičně do průvodu, kde také proběhne naše vystoupení. Prosíme, aby děti byly vhodně oblečené pro pobyt venku.

Šachový turnaj v Jaroměři

Šachový oddíl TJ Jiskra Jaroměř zve všechny děti, žáky a mládež na neděli 2. 10. 2022 do DDM Klíč v Jaroměři - Josefově, kde pořádá 20. ročník oblíbeného šachového turnaje pro děti a mládež Vomáčkův memoriál - O pohár starosty města Jaroměře. Vyhrát můžete pohár, medaile a věcné ceny. Parkování je u DDM zdarma. K dispozici bude pro hráče a doprovod tělocvična a otevřený bufet s občerstvením. Turnaj je vhodný i pro začátečníky a neregistrované hráče. Informace zde


Výlet do Prahy

V pátek 30. 9. 2022 jedeme na výlet do Prahy do Divadla v Dlouhé, odjezd od školy v 7:00 hodin ráno, návrat cca 15:30 hod. S sebou do batůžku pláštěnku, svačinu a pití na celý den. Obědy ve školní jídelně na tento den si musí rodiče odhlásit nebo vyzvednout samostatně.

Samosběr ovoce

Školní zahrada je přístupná každý den. Kdo by měl zájem, může si přijít natrhat jablka, hrušky švestky do vlastních nádob. V době pobytu dětí ve škole budou k dispozici školní hliníkové štafle.

Více informací mají rodiče v emailu......

Kroužky

V rámci družiny budeme dětem nabízet 2 kroužky:

Úterý 13 - 14 hod Deskové hry

Čtvrtek 13 - 14 hod Tvořivé ruce

Podle počtu přihlášených dětí může dojít k rozdělení do více skupin v jiné dny. Oba kroužky budou začínat od října.

Kroužky, které se konají ve škole, ale jsou zajišťovány jinou organizací:

Úterý 15 - 16 hod Šachy DDM Klíč, začíná od října, přihlášky na www.ddmklic.cz

Středa 14 - 15 hod Bavíme se sportem, začátek 21. 9. 2022, přihlášky na www.bavimesesportem.cz 

Informace k začátku školního roku

Školní rok začíná ve čtvrtek 1. 9. 2022. Všichni se sejdeme u bočního vchodu naší školy (zahrada). Po krátkém úvodu se přesuneme do vnitřních prostor školy, do jednotlivých tříd.  V tento den mohou výjimečně rodiče žáků 1. ročníku společně s dětmi do třídy.

Vyučování žákům 1.ročníku bude končit v 9,00 hod. Žáci 2.- 4. ročníku budou končit v 9,30.

V pátek 2.9. budou žáci 1. ročníku končit v 9,30 hod, ostatní žáci v 11,30 hod. 

Školní družina

První školní den bude umožněn pobyt v ŠD všem žákům, ráno od 6,30 hod, odpoledne do 16,00hod. Prosíme, napište dítěti na lísteček v kolik má ze školy (ŠD) odcházet, pokud bude odcházet samo. V další dny budou ŠD navštěvovat jen přihlášení žáci. 

Informace ke stravování:

Od 2.9. mají všechny děti, které se loni stravovaly ve školní jídelně nebo chodily do MŠ, přihlášené obědy. Pokud máte zájem o oběd ve čtvrtek 1. 9. (dítě půjde na oběd nebo si vyzvednete do jídlonosiče), kontaktujte MŠ.

Třídní schůzka

Také Vás zveme na první informativní schůzku, která proběhne 7. 9. 2022. Pro první a druhý ročník od 15,30 hod, pro třetí a čtvrtý roč. od 16,00hod.

Pomůcky pro nový školní rok

Prázdniny se kvapem blíží ke svému konci, proto zveřejňujeme seznam pomůcek, které budou děti potřebovat v novém školním roce 2022/2023.