Novinky

Aktuální informace z naší školy

Nové rozvrhy hodin

Od pondělí se částečně mění rozvrh hodin. Hodiny Tv byly rozděleny do 2 dnů a tím došlo k přeházení některých hodin. Konec vyučování v jednotlivých dnech se žádnému ročníku nemění. Prosím, připomeňte dětem, že je potřeba přinést cvičební úbor, který do Vánoc zůstane v sáčku v šatně.

Vánoční vystoupení

V neděli 4. prosince pro koncertě v kostele Sv. Justa bude následovat vystoupení našich dětí a rozsvícení vánočního stromu na Bunkuli.

Sraz dětí ve škole je v 16:30 hodin.

Těšíme se na setkání.

Triády

V pondělí 21. 11. a ve středu 23. 11. proběhnou první letošní triády. Na schůzku s paní učitelkou přijdou společně rodič i dítě. Zvažte termín, který se vám nejlépe hodí. Přihlašovat se můžete prostřednictvím odkazu, který vám byl zaslán na email a přes Školu on-line.

Putování se sv. Martinem

Ve čtvrtek 10. listopadu v podvečer se děti a jejich rodiče společně vypravili na stezku "Putování se sv. Martinem". Po cestě plnili úkoly, které je seznámily s legendou o životě sv. Martina, a na konci čekala na naší zahradě na každé dítko zasloužená odměna. Děkujeme všem zúčastněným.

Což takhle dát si etiketu?

Dnes 2. 11. naší školu navštívila odbornice na etiketu, aby si s námi povídala o pravidlech chování v různých situacích. Děti sehrály scénky ze života, na kterých si vysvětlily, jak se chovat nejen ve škole. Jak se nám dařilo, se můžete podívat ve fotogalerii.

Dopravní hřiště

V pondělí 24. října vyrazili žáci 3. a 4. ročníku na dopravní hřiště do Náchoda, aby si ověřili svoje znalosti dopravních značek a vyzkoušeli si různé dopravní situace ze života. Zdálo se, že den bude deštivý, ale nakonec se vydařil, podívejte se zde.

Podzimní prázdniny

Příští týden ve středu 26. a ve čtvrtek 27. října nás čekají první letošní prázdniny. Užijte si prodloužený víkend!

Dopravní hřiště

V pondělí 24. 10. jedou žáci 3. a 4. ročníku na dopravní hřiště v Náchodě.  Vybíráme 150 Kč.

Výroba jablečného moštu

Děkujeme všem rodičům za zapůjčení kuchyňských robotů a odšťavňovačů, abychom mohli zpracovat úrodu z našeho sadu. Fotky najdete na našem facebookovém profilu 

Výlet do Prahy

V pátek 30. 9. jsme navštívili v Praze Národní muzeum. Zavítali jsme na dvě expozice, které jsme si moc užili a všem je doporučujeme - Zázraky evoluce a Okna do pravěku. Některé děti se svezly poprvé metrem, takže o zážitky nebyla nouze. Fotografie najdete na rajčeti.

Posvícení

V pondělí 10. října se koná ve Zvoli posvícení. Ráno půjdeme s dětmi na mši, po ní tradičně do průvodu, kde také proběhne naše vystoupení. Prosíme, aby děti byly vhodně oblečené pro pobyt venku.

Šachový turnaj v Jaroměři

Šachový oddíl TJ Jiskra Jaroměř zve všechny děti, žáky a mládež na neděli 2. 10. 2022 do DDM Klíč v Jaroměři - Josefově, kde pořádá 20. ročník oblíbeného šachového turnaje pro děti a mládež Vomáčkův memoriál - O pohár starosty města Jaroměře. Vyhrát můžete pohár, medaile a věcné ceny. Parkování je u DDM zdarma. K dispozici bude pro hráče a doprovod tělocvična a otevřený bufet s občerstvením. Turnaj je vhodný i pro začátečníky a neregistrované hráče. Informace zde


Výlet do Prahy

V pátek 30. 9. 2022 jedeme na výlet do Prahy do Divadla v Dlouhé, odjezd od školy v 7:00 hodin ráno, návrat cca 15:30 hod. S sebou do batůžku pláštěnku, svačinu a pití na celý den. Obědy ve školní jídelně na tento den si musí rodiče odhlásit nebo vyzvednout samostatně.

Samosběr ovoce

Školní zahrada je přístupná každý den. Kdo by měl zájem, může si přijít natrhat jablka, hrušky švestky do vlastních nádob. V době pobytu dětí ve škole budou k dispozici školní hliníkové štafle.

Více informací mají rodiče v emailu......

Kroužky

V rámci družiny budeme dětem nabízet 2 kroužky:

Úterý 13 - 14 hod Deskové hry

Čtvrtek 13 - 14 hod Tvořivé ruce

Podle počtu přihlášených dětí může dojít k rozdělení do více skupin v jiné dny. Oba kroužky budou začínat od října.

Kroužky, které se konají ve škole, ale jsou zajišťovány jinou organizací:

Úterý 15 - 16 hod Šachy DDM Klíč, začíná od října, přihlášky na www.ddmklic.cz

Středa 14 - 15 hod Bavíme se sportem, začátek 21. 9. 2022, přihlášky na www.bavimesesportem.cz 

Informace k začátku školního roku

Školní rok začíná ve čtvrtek 1. 9. 2022. Všichni se sejdeme u bočního vchodu naší školy (zahrada). Po krátkém úvodu se přesuneme do vnitřních prostor školy, do jednotlivých tříd.  V tento den mohou výjimečně rodiče žáků 1. ročníku společně s dětmi do třídy.

Vyučování žákům 1.ročníku bude končit v 9,00 hod. Žáci 2.- 4. ročníku budou končit v 9,30.

V pátek 2.9. budou žáci 1. ročníku končit v 9,30 hod, ostatní žáci v 11,30 hod. 

Školní družina

První školní den bude umožněn pobyt v ŠD všem žákům, ráno od 6,30 hod, odpoledne do 16,00hod. Prosíme, napište dítěti na lísteček v kolik má ze školy (ŠD) odcházet, pokud bude odcházet samo. V další dny budou ŠD navštěvovat jen přihlášení žáci. 

Informace ke stravování:

Od 2.9. mají všechny děti, které se loni stravovaly ve školní jídelně nebo chodily do MŠ, přihlášené obědy. Pokud máte zájem o oběd ve čtvrtek 1. 9. (dítě půjde na oběd nebo si vyzvednete do jídlonosiče), kontaktujte MŠ.

Třídní schůzka

Také Vás zveme na první informativní schůzku, která proběhne 7. 9. 2022. Pro první a druhý ročník od 15,30 hod, pro třetí a čtvrtý roč. od 16,00hod.

Pomůcky pro nový školní rok

Prázdniny se kvapem blíží ke svému konci, proto zveřejňujeme seznam pomůcek, které budou děti potřebovat v novém školním roce 2022/2023.