Novinky

Aktuální informace z naší školy pro školní rok 2023/2024

Den otevřených dveří

Zveme budoucí prvňáčky, jejich rodiče i širokou veřejnost v úterý 26. března na den otevřených dveří. 

Dopoledne můžete nahlédnout do výuky od 9  do 11,30 hodin. Od 9 hodin bude probíhat vyučování podle rozvrhu, od 10 hodin budou děti pracovat ve skupinách v rámci center aktivit.

Odpoledne od 14 do 17 hodin se těšíme, že si s námi přijdete popovídat, zeptat se, prohlédnout si prostory školy apod.

Těšíme se na setkání s vámi.

Jarní prázdniny

Na týden od 26. 2. připadají v okr. Náchod jarní prázdniny. S dětmi se sejdeme opět 4. 3. 

Třídní schůzky 2. pololetí

Třídní schůzky pro rodiče všech dětí se konají 8. února od 15:30 hodin.

Pololetní vysvědčení a prázdniny

Ve středu 31. ledna děti dostanou pololetní vysvědčení. Jednodenní pololetní prázdniny připadají až na pátek 2. února. 

Divadlo Jaroměř

V úterý 30. ledna jedeme do divadla v Jaroměři na pohádku, vybíráme 90 Kč.

2. ročník Bunkulského biatlonu

Společná akce pro děti z MŠ, ZŠ a jejich doprovod. V případě nepříznivého počasí bude akce přesunuta na jiný termín.

Bruslení

Kurz bruslení v letošním roce proběhne v těchto dnech (pondělky): 15., 22., 29. ledna a 5.,12., 19. února 2024

Jedná se o 6 lekcí na zimním stadionu v Jaroměři v době 8,15 - 9,45 hod. Vybíráme 300,- za žáka za celý kurz. Cena zahrnuje dopravu a nájem ledové plochy. Částku, prosím, posílejte raději na účet školy

Brusle, přilbu (cyklistickou, na lyže .....), pevné rukavice (nedoporučujeme pletené) + svačinu a pití, prosíme, dejte dětem do zvláštního batůžku (tašky).

Děti přijdou do školy v obvyklém čase s aktovkou s učením a batůžkem (taškou) s vybavením na bruslení nejpozději v 7,45 hod. Odjezd od školy je v 7,55 hod. 

Vánoční prázdniny

Vánoční prázdniny trvají od 23. prosince do 2. ledna. S dětmi ve škole se potkáme opět ve středu 3. ledna 2024. Přejeme klidné Vánoce a hodně zdraví v novém roce.

Učení venku

V úterý 19.12. proběhne učení venku.  Půjdeme do volné přírody, jako každý rok před Vánoci, zdobit stromečky pro zvířátka ovocem a zeleninou, kterou si děti pro zvířátka přinesou. Dohlédněte, prosím, ať jsou děti přiměřeně oblečené a obuté.

Předvánoční akce

10.12. neděle - vystoupení před kostelem sv. Justa ve Zvoli. V 16,00 začíná v kostele kytarový koncert. Vystoupení dětí bude po ukončení koncertu v cca 17 hodin. Děti mohou s vámi koncert navštívit a přijít ke škole po jeho skončení (případně rovnou ke škole v 16.45 hodin). Některé děti se přihlásily na nějakou roli. Prosíme, pomozte s přípravou kostýmu. Vystoupení bude doprovázet vánoční jarmark - možnost zakoupit si výrobky dětí.

15.12. pátek - projektový den s rodilým mluvčím z Anglie. Vybíráme 60,- Kč.

18.12. - pondělí - zimní výlet na zámek Potštejn. Sraz v tento den v obvyklém čase. Návrat v cca 13,30 hod. V tento den mají všechny děti oběd ve školní jídelně odhlášený. Pokud si chcete jídlo vyzvednout v jídlonosiči, dejte, prosím, do jídelny vědět. Na výlet vybíráme 320,- Kč (vstupenka do zámku s malým občerstvením 220,- Kč, příspěvěk na dopravu 100,- Kč). Dopravu doplatíme z výtěžku z masopustu a loňského vánočního jarmarku. 

Adventní dílničky v Muzeu Jaroměř

Ve středu 29. 11.  jedeme do Městského muzea Jaroměř na adventní dílny. 

Vybíráme 80 Kč. 

Stávka 27. 11. 2023

Vážení rodiče, zaměstnanci naší školy souhlasí a plně podporují prohlášení, na jehož základě se plánuje pondělní stávka.

Zároveň bereme v potaz komplikace, které stávka může způsobit Vám.

V pondělí 27.11.2023 se stávky aktivně nezúčastníme a v naší základní škole bude běžný provoz.

Zároveň Vás informuje, že se do stávky aktivně zapojí školní jídelna. Prosím, vybavte děti, které zůstávají do odpoledne v ŠD větší svačinou, aby neměly hlad. 

Triády

Ve dnech 21. - 23. 11. 2023 budou probíhat triády tj. schůzka ve složení učitel - rodič - žák. Volte prosím termín, který se hodí Vám i Vašim dětem. Přihlašovat se můžete na tomto odkazu.

Putování se sv. Martinem

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili martinské stezky ve čtvrtek 9. 11., doufáme, že jste si podvečer s námi užili a budeme se těšit za rok na viděnou.

Vánoční focení

Vánoční fotografování od ateliéru Retro Foto proběhne 25. 10. 2023.  Oblečení dejte dětem vlastní a volte takové, které bude vhodné k tomuto pozadí.

Cena základního balíčku činí 320 Kč a obsahuje:

  • 1x portrétní fotografii 13x18 mat + 2 kopie této fotky
  • 1x foto celé postavy 13 x 18 mat + 2 kopie této fotky

Pokud máte dítě/děti pouze v ZŠ a máte zájem o vánoční focení, objednávejte přes tento FORMULÁŘ

Rodičovská kavárna

Vážení rodiče, 

ve středu 18.10. 2023 srdečně zveme na první rodičovskou kavárnu v tomto školním roce na téma "Učíme se venku".

Začneme v 16 hodin na zahradě krátkou ukázkou (cca 15 min). Potom prodiskutujeme ve škole u kávy v teple.

Zváni jsou všichni příznivci naší školy a zájemci o tuto formu výuky.

Úprava rozvrhů

Od úterý 10. října dochází k drobným organizačním změnám v rozvrhu. Celkový počet hodin ani konec vyučování v jednotlivých dnech se nemění. Nové rozvrhy jsou zde.

Dopravní hřiště v Náchodě

Ve středu 4. října si třeťáci a čtvrťáci prověřili svoje znalosti dopravních značek a dalších předpisů. Na dopravním hřišti v Náchodě pod přísným dozorem zkoušeli různé dopravní situace a závěrem zvládli trochu teorie v učebně. Počasí už bylo sice velmi podzimní, ale děti se nenechaly odradit a den si užily.

Sobotní oslavy  školy

Děkujeme Všem, kteří se zúčastnili v sobotu 23. září oslav ke 140. výročí založení školy a zastupitelům obce za spolupráci. Snad jste si odpoledne užili. Fotografie z akce najdete na našem FB profilu.

Den s Červeným křížem

V pátek 22. září uspořádal Český červený kříž akci pro malotřídní základní školy na Jaroměřsku. Děti si tak v praxi vyzkoušely přenos raněného na nosítkách, resuscitaci člověka, jak ošetřit poranění nebo vyrobit provizorní dlahu. 

Otevíráme e-shop 

Při příležitosti 140. výročí založení naší školy otevíráme e-shop s oblečením a doplňky. Staň se naším fanouškem a podpoř nás svým nákupem.

Akce je časově omezená - potrvá pouze do 7. 10. 2023.

140. výročí založení školy

Obec Rychnovek a ZŠ Rychnovek-Zvole vás srdečně zvou v sobotu 23. září 2023 od 14 hod na Oslavu 140 let od založení základní školy. Těšíme se na vás!

Plavecký výcvik

Plavecký výcvik v PŠ Dorka Dobruška bude zahájen ve čtvrtek 14. 9. 2023. Děti přijdou každý čtvrtek do školy nejpozději v  7:00 hod.

S sebou do batůžku budou děti potřebovat:

  • ručník
  • sprchový šampón
  • plavky v igelitové tašce (pevná taška, nikoliv svačinový pytlík)
  • druhou prázdnou igelitovou tašku
  • pití a svačinu
  • příp. mohou mít koupací čepici a plavecké brýle. 

Chlapci musí mít plavky, koupací kraťasy jsou zakázané. Dívky nemohou mít vlasy rozpuštěné, doporučujeme zaplést copy a přibalit hřeben.

Po návratu bude probíhat výuka dle rozvrhu.  

První třídní schůzka

Zveme Vás na první informativní schůzku, která proběhne 7. 9. 2023 od 15,30 hodin pro všechny ročníky. Pozor tento termín platí i pro 1. ročník.

Školní družina

První školní den bude umožněn pobyt v ŠD všem žákům, ráno od 6,30 hod, odpoledne do 16,00hod. Prosíme, napište dítěti na lísteček v kolik má ze školy (ŠD) odcházet, pokud bude odcházet samo.

V další dny budou ŠD navštěvovat jen přihlášení žáci. Přihláška je ke stažení zde.

Úplata za pobyt dítěte ve školní družině činí v letošním školní roce nově 350 Kč za pololetí, platí se na účet školy. 

První školní den

Školní rok začíná v pondělí 4. září 2023. Všichni se sejdeme u bočního vchodu naší školy (zahrada). Po krátkém úvodu se přesuneme do jednotlivých tříd.  V tento den mohou výjimečně rodiče žáků 1. ročníku společně s dětmi do třídy. 

Vyučování žákům 1. ročníku bude končit v 9,00 hod. Žáci 2.- 5. ročníku budou končit v 9,30 hod.

Informace k dalším dnům a rozvrhy hodin obdrží děti první školní den.

Obědy:

4. 9. 2023 mají všichni obědy automaticky odhlášené, máte-li o něj zájem, musíte si ho individuálně přihlásit ve školní jídelně. Od 5. 9. již mají všechny děti, které se vloni stravovaly ve školní jídelně nebo chodily do MŠ, přihlášené obědy.