Novinky

Aktuální informace z naší školy pro školní rok 2023/2024

Sobotní oslavy  školy

Děkujeme Všem, kteří se zúčastnili v sobotu 23. září oslav ke 140. výročí založení školy a zastupitelům obce za spolupráci. Snad jste si odpoledne užili. Fotografie z akce najdete na našem FB profilu.

Den s Červeným křížem

V pátek 22. září uspořádal Český červený kříž akci pro malotřídní základní školy na Jaroměřsku. Děti si tak v praxi vyzkoušely přenos raněného na nosítkách, resuscitaci člověka, jak ošetřit poranění nebo vyrobit provizorní dlahu. 

Otevíráme e-shop 

Při příležitosti 140. výročí založení naší školy otevíráme e-shop s oblečením a doplňky. Staň se naším fanouškem a podpoř nás svým nákupem.

Akce je časově omezená - potrvá pouze do 7. 10. 2023.

140. výročí založení školy

Obec Rychnovek a ZŠ Rychnovek-Zvole vás srdečně zvou v sobotu 23. září 2023 od 14 hod na Oslavu 140 let od založení základní školy. Těšíme se na vás!

Plavecký výcvik

Plavecký výcvik v PŠ Dorka Dobruška bude zahájen ve čtvrtek 14. 9. 2023. Děti přijdou každý čtvrtek do školy nejpozději v  7:00 hod.

S sebou do batůžku budou děti potřebovat:

  • ručník
  • sprchový šampón
  • plavky v igelitové tašce (pevná taška, nikoliv svačinový pytlík)
  • druhou prázdnou igelitovou tašku
  • pití a svačinu
  • příp. mohou mít koupací čepici a plavecké brýle. 

Chlapci musí mít plavky, koupací kraťasy jsou zakázané. Dívky nemohou mít vlasy rozpuštěné, doporučujeme zaplést copy a přibalit hřeben.

Po návratu bude probíhat výuka dle rozvrhu.  

První třídní schůzka

Zveme Vás na první informativní schůzku, která proběhne 7. 9. 2023 od 15,30 hodin pro všechny ročníky. Pozor tento termín platí i pro 1. ročník.

Školní družina

První školní den bude umožněn pobyt v ŠD všem žákům, ráno od 6,30 hod, odpoledne do 16,00hod. Prosíme, napište dítěti na lísteček v kolik má ze školy (ŠD) odcházet, pokud bude odcházet samo.

V další dny budou ŠD navštěvovat jen přihlášení žáci. Přihláška je ke stažení zde.

Úplata za pobyt dítěte ve školní družině činí v letošním školní roce nově 350 Kč za pololetí, platí se na účet školy. 

První školní den

Školní rok začíná v pondělí 4. září 2023. Všichni se sejdeme u bočního vchodu naší školy (zahrada). Po krátkém úvodu se přesuneme do jednotlivých tříd.  V tento den mohou výjimečně rodiče žáků 1. ročníku společně s dětmi do třídy. 

Vyučování žákům 1. ročníku bude končit v 9,00 hod. Žáci 2.- 5. ročníku budou končit v 9,30 hod.

Informace k dalším dnům a rozvrhy hodin obdrží děti první školní den.

Obědy:

4. 9. 2023 mají všichni obědy automaticky odhlášené, máte-li o něj zájem, musíte si ho individuálně přihlásit ve školní jídelně. Od 5. 9. již mají všechny děti, které se vloni stravovaly ve školní jídelně nebo chodily do MŠ, přihlášené obědy.